Kompiuterinė diagnostika ir remontas – Nuo A iki Z

Visų pirma pradėkime nuo pačio svarbiausio – kaip sužinoti, koks autoservisas gali atlikti autodiagnostika profesionaliai? Šiam reikalui pabandysime jums padėti apsispręsti. Parašysime keletą svarbių punktų, kuriais galėsite vadovautis. Daugelis gali galvoti, jog tai mūsų reklama, tačiau jeigu ji jums padės padaryti teisingą sprendimą renkantis meistrus – tuomet mes šypsosimės kartu su jumis ir draugausime ne vienus metus (jeigu ne realiai, tai bent virtualiai tikrai).

1. Automobilių diagnostikos įranga

Norint išsirinkti gerą autoservisą, visų pirma reikia išsiaiškinti su kokia kompiuterinės diagnostikos įranga jis dirba. Daugelis servisų teikia bendras automobilių priežiūros paslaugas, tokias kaip važiuoklės remontas, padangų keitimas ir balansavimas, tepalų keitimas ir bendra automobilio priežiūra.

Ir reikalui esant turi bendrus diagnostikos prietaisus, skirtus visiems automobiliams. Šioje vietoje, nereikia būti geru automechaniku, kad suprasti, jog išsamios autodiagnostikos tokia “aparatūra” atlikti tikrai negali.

Todėl rinkdamiesi meistrus, žiūrėkite ar jų darbo įrankis skirtas būtent jūsų automobiliui, ar tinka visiems. Norint tai padaryti, paprasčiausiai paklauskite : “Ar turite dilerinę (Pvz.: Volvo) diagnostikos įrangą? Jeigu atsakymas “Taip” – tai jau pirmas požymis, kad jūsų dialogas gali tęstis toliau…

2. Autodiagnostikos meistro pasirinkimas

Tai turbūt sunkiausias uždavinys. Čia mes atsakysime remdamiesi savo patirtimi ir susiformavusia nuomone. Pradėkime nuo to, kad vienas meistras negali būti profesionalas absoliučiai visuose automobilių modeliuose. Todėl jums reikia meistro, kuris būtų tiesiogine to žodžio prasme įsimylėjęs tam tikrus modelius. Dirbtų su savo mylimiausiais ne vienerius metus, o reikalui esant, galėtų naktį nemiegojęs, jau sekančią dieną pasakyti, kur slypi tikroji jūsų automobilio “bėda”

3. Auto diagnostikos centro struktūra ir patirtis

Kaip ir kiekvienoje paslaugų sferoje – didžiausias turtas yra informacija. Keistis ir dalintis informacija automobilių diagnostikos srityje – vienas svarbiausių dalykų. Turbūt ne paslaptis, kad meistras, kuris atlieka automobilio patikrinimą, būdamas netgi didžiausias profesionalas kartas nuo karto susiduria su tam tikrais iššūkiais: “padaryti-įveikti” sudėtingesnį, automobilio gedimą ar nuleisti rankas ir pasakyti “Nepykite, bet nežinau kas jūsų automobiliui”

Tokie iššūkiai – didelis galvos skausmas meistrui, kuris dirba vienui vienas. Kitas reikalas, kai yra komanda – autodiagnostikų klubas, kuriame trys servisų vadovai besispecializuojantys automobilių elektronikoje ir kiekvienas iš jų turintis po du diagnostikus, kurie probemas sprendžia praktiškai.

P.s. Kaip manote, kodėl geriausios pasaulyje advokatų kontoros  turi pavadinimus – tiek to paimikime Lietuvoje pavyzdį “Baublys ir partneriai” … ?

4. Kodėl po diagnostikos ne visi remontuoja?

Dar vienas labai aktualus klausimas šiandien. Turbūt daug kas esate matę ir girdėję apie tai, jog tokia ar anokia firma, parduodanti automobilių diagnostikos įrangą organizuoja kursus, kuriuose moko kaip pradėti autodiagnostikos verslą. Taigi čia susirenka žmonės, kurie po 2 mėnesių jau deda skelbimą ir skelbiasi atliekantys šią paslaugą.

Tokios  paslaugos baigiasi diagnozės pranešimu arba paskaitoma tai kas rodoma prietaiso monitoriuje. Tai kainuoja nuo 30, –  iki 100,- litų. Visa problema tame, kad po tokios diagnozės vairuotojas vaižiuoja “lauk” ir galvoja nuo ko pradėti savo automobilio remontą pagal padiktuotą diagnozę. Taigi, jeigu norite patys remontuotis savo automobilį namie, gal ir verta tokia paslauga pasinaudoti…

5. Automobilių diagnostikos kaina arba kaip taupyti pinigus?

Jeigu perskaitėte 4. punktą iki galo turbūt supratote kokius meistrus rinktis. Tačiau dabar apie tai iš ko susideda autodiagnostikos kaina. Keletas svarbiausių dalykų, įeinančių į profesionalios diagnostikos paslaugą:

  1. Diagnostika turi būti atliekama dilerine įranga

  2. Turi būti pateikiama ne tik diagnozė, bet ir sprendimo technologija (kuri be patirties, beveik neįmanoma)

  3. Prie atliktos diagnozės turi būti pasiūlytas profesionalus remontas pagal pateiktą problemos sprendimo algoritmą

Variklio diagnostikos Centras – Autodiagnostika Kaune

Variklio diagnostikos Centras – autodiagnostika Vilniuje

6. Kaip patikėti automeistrais iš naujo?

Ir paskutinis momentas – jeigu jau atlikote autodiagnostiką 2 kartus ir niekas nepasiūlė kaip jums išspręsti jūsų automobilio gedimo probemą iki galo, pagalvokite… Galbūt yra dar vienas šansas iš naujo patikėti, kad dar yra Lietuvoje likę “keli geri automobilių remonto meistrai” …

Mes Variklio Diagnostikos Centras >>

Automobilių kompiuterinė diagnostika – kolegos http://www.automobiliudiagnostika.eu

Automobilių diagnostika prieš pirkimą http://www.servisocentras.lt/autodiagnostika/